Kanapių sėklos
Kanapių sėklos yra maži, ovalūs džiovinti vaisiai, maždaug 3-4 mm ilgio ir 1,5-2 mm pločio. Jas saugo plona membrana, kurią dengia daug storesnis sluoksnis – didžiausia embriono sistema, dengianti ir sauganti jį.
Alumenas – tai maisto medžiagų atsargos, kurios palaiko embriono sveikatą iki dygimo; jis taip pat yra pradinis sėklos energijos šaltinis, kai ji pradeda augti. Sėklos branduolyje rasite brangų embrioną, iš kurio išaugs jūsų naujas augalas. Augaluose yra genetinė informacija ir dar keturios sudedamosios dalys: spindulys, hipokotilis, skilčialapiai ir gembulai. Būtent sėklos dalis, iš kurios išauga šaknys, vadinama embrionine šaknimi arba spinduliais. Embrioninės stadijos metu sėklą sudaro hipokotiliai, o jai sudygus iš skilčialapių susiformuoja lapai.
KANAPIŲ SĖKLŲ TIPAI
Labai svarbu auginti moteriškus augalus, jei norite užsiauginti kanapių sėklų. Vyriškas augalas gamina tik žiedadulkes, kurias apdulkinus kitiems augalams susidaro sėklos, todėl jos yra nenaudingos. Jūsų pumpurus išaugina moteriškas augalas. Taigi, jei kanapes auginate asmeniniam naudojimui, viskas, ko jums reikia, yra moteriški kanapių augalai.
Rinkoje galima rinktis iš daugybės kanapių sėklų. Trumpai tariant, jas galima suskirstyti į tris kategorijas:
ĮPRASTOS KANAPIŲ SĖKLOS
Iš įprastų šaltinių gautos kanapių sėklos gali būti vyriškos arba moteriškos. Pavyzdžiui, jei užsisakote 10 įprastų kanapių sėklų, nežinote, ar jos bus sterilios, ar feminizuotos, todėl tikimybė, kad jos bus vyriškos arba moteriškos, tikriausiai bus 5/5. Tikimybė užauginti moteriškus augalus padidėja, kai jie auginami geromis sąlygomis.
FEMINIZUOTOS KANAPIŲ SĖKLOS
Ji genetiškai pakeista taip, kad feminizuotose kanapių sėklose 97 proc. atvejų išauga moteriški augalai. Moteriški kanapių augalai yra vieninteliai, kurie išaugina žiedus, todėl tai yra privalumas. Vyriškuose kanapių augaluose nėra žiedų, juose yra mažai THC, ir tai netgi gali turėti įtakos moteriškų augalų svaiginančiam poveikiui. Moteriškame kanapės augale susidaro didelis kiekis aktyviųjų junginių, įskaitant THC, CBD, CBG ir CBN. Sėklos, prieš pateikiant jas rinkai, kruopščiai tikrinamos ir toliau auginamos, kad būtų užtikrinta, jog augalai yra genetiškai stabilūs ir nuoseklūs.
SAVAIME ŽYDINČIŲ KANAPIŲ SĖKLOS
Indica ir sativa augalai, sukryžminti su „Rupturea“, naudojami savaime žydinčioms sėkloms auginti. Kanapių augalai auginami vietovėse, kuriose vasara trumpa. Dėl to Ruderalis augalas per trumpą laiką pradeda žydėti automatiškai. (Paprastai per dvi ar tris savaites). Ruderalis šeimos augalai dažniausiai aptinkami Šiaurės Europoje, Rusijos Federacijoje, Kinijoje ir Mongolijoje. Šis augalas turi mažiau THC nei indicas ir sativas, todėl yra kryžminamas. Kai indika arba sativa augalas kryžminamas su ruderalis augalu, gaunamas greitai žydintis variantas, gaminantis didelį kiekį THC.
KAS YRA KANAPIŲ KLONAS?
Marihuanos augalo pjūvis vadinamas kanapių klonu. Kad jis suformuotų šaknis, įdėkite jį į auginimo terpę (pvz., dirvožemį arba akmens vatą). Įsišaknijus pjūvį galite nukreipti į subrendusį augalą. Geriausia, kad jis genetiškai identiškas augalui, nuo kurio buvo nupjautas.
Kanapių sėklose yra abiejų tėvų genetinės medžiagos, kuri pasireiškia įvairiais būdais. Pavyzdžiui, galite turėti augalą, kuris didžiąją dalį savo savybių paveldėjo iš vieno iš tėvų. Kita vertus, jis gali turėti abiejų tėvų derinį.
Paprastai patyrę augintojai sėja įvairias sėklas ir atrenka geriausią augalą. Tuomet jie ima šio „pagrindinio“ augalo auginius ir iš jų išaugina marihuanos žiedus. Kaip pagrindinį augalą jie netgi gali naudoti patikrintą kloną, kurį nusipirko iš kito augintojo.
KOKIE VEIKSNIAI LEMIA AUKŠTOS KOKYBĖS KANAPIŲ SĖKLAS?
Aukštos kokybės kanapių sėkloms įtakos turi ne tik vienas veiksnys, bet ir šie veiksniai:
MATURITETAS
Prieš naudojant sėklas, jos turi būti visiškai subrendusios.
SANDĖLIAVIMAS
Pasirūpinkite, kad sėklos būtų laikomos vėsioje ir tamsioje vietoje. Jas galima iš karto užšaldyti arba sunaudoti per 12 mėnesių. Priešingu atveju sėklos bus veikiamos ligų sukėlėjų, kurie jas sugadins.
Genetika
Standartinis derlius yra geriausia, ko galite tikėtis be geros genetikos. Kai kuriais atvejais selekcininkai kryžmina aukštos kokybės moterišką augalą su bet kokiu turimu vyrišku augalu, kad galėtų parduoti savo sėklas. Daugelis augalų stabilizuojami taip, kad susiformuotų keli fenotipai. Geresnis variantas – auginti inbredines linijas (IBL), kurių nariai mažai kuo skiriasi. Deja, tokių sėklų sunku gauti.
KOKIE POŽYMIAI RODO, KAD KANAPIŲ SĖKLA YRA GYVYBINGA?
Didelė tikimybė, kad kanapių žiede rasite sėklų, jei kanapes naudosite pakankamai ilgai. Nesvarbu, ar norite pabandyti sėklą sudaiginti iš karto, ar išsaugoti ją vėlesniam laikui, pirmiausia turite nustatyti, ar kanapių sėkla yra gyvybinga, kad galėtų sudygti.
Gyvybingos kanapių sėklos paprastai būna tamsesnės, pilkos, juodos ir (arba) rudos spalvos. Per gražią kanapių sėklą paprastai eina tigro juosta. Kitas būdas nustatyti, ar kanapių sėklos yra gyvybingos, yra jų lietimas (tvarkydami kanapių sėklas būtinai mūvėkite pirštines). Gera sėkla turėtų atlaikyti nedidelį spaudimą. Jei spaudžiant sėkla suyra, ji nėra gyvybinga.
KAIP SUDAIGINTI KANAPIŲ SĖKLAS?
Marihuanos sėklų dygimas nėra sudėtingas, tačiau tam reikia skirti daug dėmesio ir tinkamos aplinkos. Dygimui reikia tinkamo drėgmės kiekio, tinkamos temperatūros ir pakankamo apšvietimo (saulės šviesos arba dirbtinės šviesos iš mažo intensyvumo auginimo lempų).
Kanapių sėklų dėjimas tarp drėgnų popierinių rankšluosčių (dar vadinamas „popierinių rankšluosčių daiginimo metodu“) yra bene paprasčiausias ir ekonomiškiausias būdas jas sudaiginti. Į popierinius rankšluosčius įpylę šiek tiek vandens, išspauskite vandens perteklių.
Popieriniai rankšluosčiai turi būti drėgni, bet ne permirkę. Įdėkite sėklas tarp drėgnų popierinių rankšluosčių į sumuštinių maišelį, kad nepraleistų drėgmės, ir pastatykite ant palangės, kur būtų šiek tiek, bet ne per daug šviesos. Laikykite popierinius rankšluosčius drėgnus, kol kanapių sėklos sudygs ir bus paruoštos persodinti.
Jei patalpoje labai šalta (mažiau nei 55 laipsniai pagal Farenheitą), apsvarstykite galimybę naudoti šildomąjį kilimėlį, kurį galima įsigyti daugumos universalinių parduotuvių sodininkystės skyriuje. Popierinio rankšluosčio metodas yra labai sėkmingas, jei augintojas stebi procesą, kol sėklos sudygsta ir yra paruoštos persodinti į vazonų žemę, durpių granules ar kitą auginimo terpę.
Daiginimo metodams galima naudoti įvairias prekes, pavyzdžiui, „greito įsišaknijimo priemones“, nors jos yra brangesnės nei popierinio rankšluosčio metodas.
KAIP LAIKYTI KANAPIŲ SĖKLAS
Sėklų tiekėjai kartais vakuuminiu būdu uždaro ir užšaldo sėklas ilgalaikiam saugojimui, o komercinės sėklos Olandijos parduotuvėse parduodamos mažuose plastikiniuose buteliukuose kambario temperatūroje ir mažoje drėgmėje (6-12 proc.).
Pagrindiniai sėklų saugojimo priešai yra drėgmė ir šviesa. Sėklos gali būti laikomos iki dvejų metų net ir chaotiškiausioje aplinkoje. Yra žinoma, kad marihuanos sėklos, išmestos nuo grindų arba rastos stalčiaus dugne, sudygsta ir išauga į sveikus jaunus augalus.
KIEK SĖKLŲ TURĖČIAU PIRKTI?
Jei ketinate auginti tik kelis augalus savo reikmėms, galite nesibaiminti pirkti po vieną ar dvi pakuotes. Kadangi dauguma komerciniais tikslais parduodamų marihuanos sėklų tiekiamos pakuotėse po 10 ar daugiau sėklų, 10-20 sėklų turėtų pakakti sveikam derliui išauginti, net jei kelios sėklos nepavyktų. Tai yra pradinis taškas nedideliam asmeniniam pasėliui; didesnės įmonės turėtų atitinkamai didinti apimtis.